Cesta: Restaurace a penzion Roháč / SKI Karlov zasněžuje, kamery nechystá a hledá personál


SKI Karlov zasněžuje, kamery nechystá a hledá personál

Vleky se rozjedou pravděpodobně již za 10 dní, v sobotu 15. prosince

Lyžařský areál SKI Karlov v Karlově pod Pradědem v Jeseníkách zahájil umělé zasněžování před pěti dny v noci z pátku na sobotu, první lyžaři by mohli zahájit novou sezónu již příští víkend.

Výstavba tří sedačkových lanovek, které začnou obsluhovat návštěvníky areálů SKI Karlov v nadcházející zimě, jsou v různém stadiu dokončení, lyžovat se proto začne „postaru“, tedy s využitím stávajících tradičních vleků v Karlově pod Pradědem.

V tuto chvíli leží na sjezdovkách jen pár centimetrů přírodního sněhu, který sám o sobě na lyžování nestačí. Zasněžujeme hlavně v noci, přes den ještě teploty šplhají nad bod mrazu. Pro zasněžování jsou přitom potřeba alespoň -2°, lépe -5°,“ vysvětluje tiskový mluvčí areálu Boris Keka. „Vyrobili jsme už sice dostatek umělého sněhu, který by stačil pro zprovoznění jedné ze sjezdovek, necháme ho ale ležet na hromadách a nebudeme ho rozhrnovat, abychom o něj při nějakém teplotním výkyvu nepřišli. Nechceme zkrátka nic uspěchat a lyžovat se proto začne s největší pravděpodobností až příští víkend. Předpověď počasí vypadá příznivě, do té doby bychom měli být schopni bez problémů dostatečně pokrýt umělým sněhem všechny sjezdovky.

V poslední době je také často diskutována otázka, zda je možné technickými prostředky, např. zavedením kamerových systémů, zabránit přeprodávání skipasů. SKI Karlov sice uznává, že k podobným jevům může docházet, případná ekonomická ztráta však nedosahuje takové výše, která by opodstatnila řádově milionovou investici do dalšího elektronického zabezpečení (která by se navíc musela také nějak promítnout do ceny skipasů).

Jsme přesvědčeni o tom, že lidé budou při nákupu skipasů uvažovat tu pro ně nejvýhodnější variantu. Kalkulovat s tím, že si koupím celodenní permanentku a v poledne ji někomu ´výhodně´ prodám, to je značně nejistý podnik. Navíc nechceme, aby lidé měli pocit, že je neustále nějak monitorujeme či sledujeme, nejsme zastánci všudypřítomných kamerových systémů. Už se stávající odbavovací systém umí rozlišit, zda daný člověk má odpovídající ´jízdenku´ a nemáme potřebu v tomto směru zavádět další opatření,“ dodává Boris Keka.

Ceny skipasů pro sezónu 2012/2013 vycházejí ze základní ceny 450 Kč za celodenní lyžování dospělé osoby v hlavní sezóně. Děti do 5 let mají vstup na lanovky a vleky zdarma. Kompletní ceník je na webové stránce www.skikarlov.cz/index.php/ski-areal-karlov/cenik2012-13.

SKI Karlov dále oznamuje, že hledá pro zimní sezónu tyto zaměstnance: instruktory lyžařské školy, řidiče skibusu a personál dětského koutku. Zájemcům nabízíme mj. ubytování, stravování a bezplatné permanentky. Požadavky a další informace najdou zájemci na webových stránkách.