Cesta: Aktuality / Der Fliegend Hirsche: Už tróóóubějíííí...


Hit baru Pod Kloboukem: Der Fliegend Hirsche (Létající jelen)

JelenAngličtí Monthy Pythons dali světu svůj létající cirkus, z pohádky známe létající koberec, prostějovská klezmer kapela se jmenuje Létající rabín, jako děti jsme milovali Létajícího Čestmíra (poslechněte si ústřední melodii v podání Michala Davida) a na Wikipedii lze najít zmínku o Létajícím špagetovém monstru... 

To vše však bledne tváří v tvář novému a jedinečnému hitu baru Pod Kloboukem, nápoji zvanému přátelsky Der Fliegend Hirsche, neboli Létající jelen. Ve světě je tento drink znám také pod názvy Blaster či Bullmeister, v Bastile na ostravské Stodolní ulici jeho určité modifikaci říkají "bonpar".

Základem Létajícího jelena je originální lahvička (0,02 l) německého bylinného likéru Jägermeister, která se po otevření vloží do longové sklenice. Poté je do sklenice až po hrdlo lahvičky dolit libovolný energetický nápoj...

Der Fliegend Hirsche

Před samotnou konzumací je potřeba pronésti kouzelné zaklínadlo, které zní zhruba jako něco mezi koňským zaržáním a hysterickým smíchem, to vše je doprovozeno vzpažením obou rukou, které jsou v loktech a dlaních zakrouceny do podoby jeleního paroží. Lépe to popsat nedokážu, určitě pomůže ilustrační fotografie.

Už tróóóubějíííí!!!

Pije se na do dna (na ex). Začátečníky v pití Létajících jelenů si dovolujeme upozornit, že prázdná lahvička mívá tendenci vypadnout ze skleničky, v čemž jí obvykle zabrání horní zuby. Náraz lahvičky do zubů není zrovna příjemný a je zřejmě jediným kazem tohoto jinak skvělého drinku.

V příloze najdete i ostatní drinky, které si lze z "Jägera" namíchat. Pozor, je to v němčourštině!

Nuže, na zdraví! Hýhýhýyhyhy!


Jägermeister

Bylinný likér se silnou, výraznou vůní, nebývale citlivě vyváženou hořkosladkou chutí a příslovečně příznivými účinky na trávicí soustavu. Vyrábí se podle tajné původní receptury macerací 56 druhů kořínků, bylin a dalších přírodních zdrojů (mj. citrusové kůry, anýzu, lékořice, šafránu, zázvoru a jalovcových bobulí) v neutrálním lihu po dobu šesti týdnů. Zraje nejméně 1 rok v dubových sudech.

Jägermeister byl uveden na trh v roce 1935. Od začátku 60. let začal produkt expandovat na mezinárodní trh a dnes odchází celých 71 % celkové produkce na zahraniční trhy. Prodává se ve více než 60 zemích světa. V poslední době se prosazuje i v míchaných nápojích. Jupííí!

Achtung! Jelen!

 

Přílohy ke stažení

JägerDrinksJägerDrinks (305.45 KB)
Ústřední melodie seriálu Létající Čestmír (zpěv: Michal David)Ústřední melodie seriálu Létající Čestmír (zpěv: Michal David) (1.7 MB)